Національно-патріотичне виховання

Нашій Вітчизні потрібні громадяни з усвідомленням своєї належності до роду, краю, держави, творчі особистості етнонаціонально усвідомлені в полікультурному просторі, здорові й духовно багаті. Виховати таких громадян, “виколисати” з дітей народ, носіїв і продовжувачів його духовності,– основне завдання української національної освіти.

Формування національної самосвідомості людини запізно починати в школі. Це потрібно робити вже в дошкільному закладі, бо саме в ранньому віці закладається фундамент особистості. Втрачене на цьому етапі надолужити дуже важко. Усвідомлювати своє українство діти повинні змалечку.

Наймогутнішою дієвою силою, за допомогою якої можна успішно вирішувати питання щодо формування національної гідності, гордості, самоповаги, самодостатності, виховання патріотичних почуттів є українознавство. Українознавство – це знання про сучасне і минуле українського народу, його багатогранне духовне життя.

Завдання

патріотичного виховання

- Формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, міста)

- Почуття власної гідності як представників свого народу

- Виховання любові, поваги до своїх національних особливостей

- Формування духовно-моральних взаємин

- Формування любові до культурного спадку свого народу

- Толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей

В кожній групі нашого садочка створені національні куточки.