освітній процес

Організація освітнього процесу здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань закладу освіти.

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік.
З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Зміст освітнього процесу в закладі визначається і реалізується відповідно до програми «Дитина» від 2 до 7 років. Запропонована орієнтовна модель перспективного планування дає можливість педагогам-дошкільникам реалізувати на практиці інтегрування різних видів діяльності, систематизувати знання, уміння, навички дітей.

У освітньому процесі закладу використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність(заняття); ігри; самостійна діяльність дітей(художня, мовленнєва, ігрова,трудова, дослідницька); індивідуальна робота; екскурсії; спостереження.

Під час складання розкладу занять враховується навантаження на дитину (психічне, фізичне, емоційне), передбачається раціональне чергування видів діяльності (розумова, рухова, практично-прикладна) на кожному з них та доцільне використання місць для проведення занять (зокрема, спортивної та музичної зали, ігрового, спортивного майданчиків).

Організована навчальна діяльність дітей у формі занять планується переважно на першу половину дня. Деякі заходи проводяться у другій половині дня. Елементи навчальної діяльності включаються також до інших форм роботи з дітьми в повсякденні (ігри, самостійна діяльність, індивідуальна робота).

З огляду на те, що провідною в дошкільному віці є ігрова діяльність, гра широко використовується в навчально-виховному процесі ЗДО як самостійна форма роботи з дітьми та як ефективний засіб і метод розвитку, виховання і навчання в інших організаційних формах.