освітня програма

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років  "Дитина"

(Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОН Украi·ни № 1/11-4960 вiд 23.07.2020 р.)

Освітня програма «Дитина» побудована за лініями Базового компонента дошкільної освіти — Державного стандарту дошкільної освіти України (нова редакція).  У Програмі зміст освітньої роботи з дітьми структурований за принципом інваріантності та варіативності.

В інваріантній частині представлені розділи:

- «Особистість дитини»

- «Дитина в сенсорно-пiзнавальному просторi»

- «Екопростiр розвитку дитини» (Предметний свiт: що навколо мене, Соцiальний свiт: хто поряд зi мною, риродний свiт: дитина у cвimi природи.)

- «Гра дитини»

- «Комунiкативний розвиток особистостi»

- «Дитина у свiтi мистецтва» (Художньо-продуктивне образотворення, Лiтературне образотворення, Музика, Гра на дитячих музичних iнструментах, Театральне образотворення)

Розділи Програми «Дитина» структуровано за віковим принципом:

• перша молодша група «Крихітки» (третій рік життя);
  • друга молодша група «Малята» (четвертий рік життя);
  • середня група «Чомусики» (п’ятий рік життя);
  • старша група «Фантазери-мрійники» (шостий рік життя);
  • «Дослідники» (сьомий рік життя).

Нова Освiтня програма для дiтей вiд двох до семи рокiв «Дитина», рекомендована Мiнiстерством освiти i науки Укра'iни, пропонуе до­рослим - вихователям i батькам дiтей дошкiльного вiку - вибудо­вувати освiтнiй процес на основi врахування iндивiдуальних можли­востей, здiбностей i потреб дiтей кожного вiковоrо перiоду. Її змiст е науково виваженим, однак це не заперечуе можливiсть його варiюван­ня залежно вiд темпу iндивiдуального розвитку дитини.